Symulowana rozprawa w dniu 7 grudnia 2016 roku

2016-12-07

W dniu 7 grudnia 2016 r. w Sądzie Rejonowym dla Łodzi – Widzewa w Łodzi odbyła się kolejna pokazowa symulowana rozprawa z udziałem uczniów, w ramach programu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży prowadzonego przez ten sąd. Tym razem uczestniczyli w rozprawie uczniowie klas V- VI jednej z łódzkich szkół podstawowych. Jest to kolejny etap programu edukacyjnego, tym razem dla starszych uczniów, połączony również ze współpracą sądu z policją.

Poza udziałem w rozprawie dotyczącej problematyki nieletnich, naradzie sędziów, zapoznaniem się z pracą sądu, sędziów, prokuratora, obrońcy, pracowników sądu, uczniowie spotkali się z funkcjonariuszami policji z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, którzy w ramach prelekcji i prezentacji multimedialnej, rozmawiali z dziećmi o zagrożeniach w Internecie i cyberprzestępczości, a także o konsekwencjach zachowań agresywnych, przemocy oraz zagrożeniach wynikających z kontaktu z narkotykami i innymi substancjami psychoaktywnymi.

Uczniowie odwiedzili również „niebieski pokój” przeznaczony do przesłuchiwania dzieci w specjalnie dostosowanych do tego warunkach.

Powyższemu wydarzeniu i wizycie uczniów w sądzie towarzyszyły: Odział Łódzki TVP 3 oraz TV TOYA (materiały ukazały się w Łódzkich Wiadomościach Dnia w TVP 3 oraz w Wydarzeniach w TV Toya w dniu 7 grudnia 2016 r.) .

Galeria

Rejestr zmian dla: Symulowana rozprawa w dniu 7 grudnia 2016 roku

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa w Łodzi
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
admin
Dokument z dnia:
2017-12-04
Publikacja w dniu:
2017-12-04
Opis zmiany:
b/d